Erasmus

 

W szkolnej świetlicy ZSZ miało miejsce podsumowanie i zakończenie pierwszej edycji mobilności stażu 16. uczniów programu Erasmus+, który odbył w Faro (Portugalia). W spotkaniu tym wzięli udział przedstawiciele organu prowadzącego naszą Szkołę, czyli Naczelnik Wydziału Edukacji p. Marek Gabriel, skarbnik Powiatu p. Andrzej Małkowski, członek zarządu Powiatu p. Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, rzecznik prasowy Powiatu p. Ewa Macholla-Jacewicz, Dyrekcja Szkoły: p. Ireneusz Osowicki, p. Daria Sandomierska-Muzioł, p. Łukasz Kromer, nauczyciele zaangażowani w realizację Projektu oraz młodzież uczestnicząca w stażu zagranicznym wraz z rodzicami. Bardzo dziękuję wszystkim zebranym za Państwa obecność i słowa skierowane do uczestników spotkania.

 

W imieniu uczniów głos zabrał Barek Kudzia, który podzielił się swoimi wrażeniami ze stażu oraz umiejętnościami zdobytymi w czasie miesięcznych praktyk. W czasie spotkania połączono się online z p. Natalią Chojecką Gameiro z Faro (Portugalia) z organizacji goszczącej naszą młodzież, która podsumowała i podziękowała za wybranie agencji Wakeup Project. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali stosowne dokumenty i certyfikaty świadczące o odbyciu zagranicznego stażu, a przede wszystkim dyplomu Europass. Całości spotkania dopełnił wyśmienity poczęstunek przygotowany przez restaurację Bistro prowadzoną przez p. Agnieszkę Kozłowską.


Koordynator Projektu: Wojciech Piskorski