Aktualności

28 maja 2024 r. w ZSZ odbyło się szkolenie dla uczniów klas fryzjerskich. Na zaproszenie pań: Beaty Weiss i Emili Prabuckiej  do  naszej szkoły przybyła Mistrzyni w swoim fachu p. Marzena Szwocha z Salonu Fryzjerskiego New Look.

W szkoleniu uczestniczyli uczniowie klas I, II i III fryzjerskich.

Młodzież mogła zapoznać się z najnowszymi trendami  koloryzacji - Air touche lato 2024 oraz podejrzeć najnowocześniejsze technologie fryzjerskie.

Mamy nadzieję, że młodzież kończąca trzecią klasę wykorzysta owocnie to doświadczenie w swojej przyszłej karierze fryzjerskiej.

Szkolny Turniej Wiedzy Motoryzacyjnej został przeprowadzony w dwóch turach: ·      

tura 1 – 23.05.2024 r. –14 osób, ·      tura 2 – 28.05.2024 r. – 8 osób.

Łącznie w konkursie wzięło udział 22 uczniów z różnych klas Szkoły Branżowej I stopnia i Technikum nr 2.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań typu zamkniętego.

Za każde poprawne udzielenie odpowiedzi, uczeń mógł uzyskać 1 pkt.

W tym roku najlepsi okazali się:

1. miejsce - Mateusz KNITTER z kl. 2mb – 30 pkt.

2. miejsce - Mateusz GUMUŁA z kl. 4GM – 27 pkt.

3. miejsce - Arkadiusz GILA i Maciej LITWIŃSKI z kl. 3m – po 25 pkt.

Gratulujemy!

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców.

W maju klasa 4G uczestniczyła w zawodowej wycieczce edukacyjnej do Zakładów Porcelany Lubiana w miejscowości Łubiana. Uczniowie poznali proces technologiczny produkcji porcelany i możliwości jej zastosowania w gastronomii i hotelarstwie.

Kolejnym punktem programu wycieczki była farma strusi w Garczynie. Przewodnik zapoznał nas z zasadami hodowli strusia i wykorzystaniu jaj i mięsa tego ptactwa w gastronomii. Na koniec uczestnicy spędzili czas przy ognisku i kiełbaskach.

Czytaj więcej: Wycieczka edukacyjna gastronomów z kl....

Dnia 22.05.2024r. odbył się konkurs na Najlepszego elektryka Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim. Po trzech turach wyłoniono spośród 17 uczestników z różnych klas Technikum i SB trójkę najlepszych uczniów w zawodzie elektryk. Miejsca kolejno zajęli:

I - Arkadiusz Szablewski kl. 4EB i został mistrzem ZSZ w zawodzie elektryk,

II - Oskar Bukowski kl. 4EB wicemistrz,

III - Konrad Szamocki kl. 3EB,

IV - Nikodem Najda, Paweł Gortatowski kl. 3EB, Kacper Osowicki kl. 3se, Karol Wycinka kl. 4EB,

V - Tymoteusz Komar kl. 1EB, Kacper Chmielewski, Błażej Szumała, Michał Singer kl. 2E

Pozostałe miejsca zajęli uczniowie: F. Niedźwiecki kl. 4EB, J. Szela kl. 3EB, K. Myk kl. 2EB, F. Kalinowski kl. 3se, N. Jakubowski i D. Leszczyński kl. 1E.

Pierwsze trzy miejsca będą nagrodzone przez dyrekcję szkoły miernikami wielofunkcyjnymi, a pozostali uczniowie dostaną pozytywną uwagę i celującą ocenę z przedmiotu zawodowego. 

Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania od komisji konkursowej w składzie Adrian Błaszak, Dawid Szmidt i Zbigniew Borowski.

Dnia 20 maja 2024 r., dzięki współpracy z Fundacją Inspirujących Przykładów, kolejna grupa uczniów naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w niezwykle inspirującej edukacyjnej wyprawie.

Tradycyjnie już na początku młodzież wzięła udział w warsztatach z kompetencji miękkich, które przeprowadził Pan Arkadiusz z firmy Wszystko OK Ewa Mazurek. Dzięki jego profesjonalnemu podejściu, łatwo było nauczyć się wielu praktycznych umiejętności, takich jak efektywna komunikacja czy współpraca w zespole. Te umiejętności są niezwykle ważne zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Następnie uczniowie – rozdzieleni na dwie grupy – mieli okazję zwiedzić Baltic Hub lub FB Serwis:

- jedna grupa udała się do Baltic Hub, gdzie mogła zobaczyć, jak zarządzane są procesy przeładunku i transportu towarów, a także dowiedzieć się więcej o innowacjach technologicznych, które są tam wdrażane;

- druga grupa odwiedziła FB Serwis, gdzie zapoznała się z działalnością przedsiębiorstwa.

Było to niezwykle pouczające doświadczenie, które pozwoliło nie tylko lepiej zrozumieć działanie tych dwóch kluczowych instytucji, ale także poszerzyć wiedzę zawodową młodzieży.

Cała wycieczka była nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca. Serdecznie dziękujemy Fundacji Inspirujących Przykładów za zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Czytaj więcej: Wycieczka edukacyjna pełna inspiracji...