Erasmus

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swój 4-tygodniowy staż zawodowy w Portugalii, odbywający się w ramach unijnego projektu Erasmus+

Praktyki zawodowe odbywają się na południu Portugalii, w niewielkiej acz malowniczej miejscowości Faro. Podróż do celu minęła nam szybko i bezpiecznie, z międzylądowaniem we Frankfurcie. W Sewilli, stolicy Adaluzji (Hiszpania), zastał nas deszcz, ale pomimo tego dało się zwiedzać to piękne miasto, którego początki sięgają III w. p.n.e. Po zjedzeniu hiszpańskiej paelli z kurczakiem wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta, m.in. widzieliśmy Plac Hiszpański, wieżę Giralda, Złotą Wieżę, chodziliśmy po Starym Mieście oraz wzdłuż rzeki Gwadalkiwira. Następnie po krótkim czasie wolnym, spędzonym na podziwianiu i kupowaniu pamiątek ruszyliśmy autokarem do Faro (Portugalia), celu naszej podróży.

Zakwaterowanie w miejscu zamieszkania (wolnostojący budynek z tarasem na dachu) odbyło się bez problemów. Pracownicy firmy Wakeup, którzy są organizują praktyki zawodowe naszym uczniom okazali się bardzo gościnni, przyjacielscy i zorganizowani.

W pierwszy dzień spędzamy na zapoznaniu się z zakładami pracy, które przyjęly naszych uczniów na staże. Po południu zrobimy mały rekonesans po Faro. Wszyscy z niecierpliwością czekają na wyzwania jakie postawi przed nimi ta miejscowość oraz pracodawcy.

Więcej fotek i filmów na: https://www.facebook.com/ErasmusZSZ/