Aktualności

Dnia 7 kwietnia- Światowy Dzień Zdrowia. Czym jest ono w pogoni za codzienną rutyną? Zdrowie jest najcenniejszą wartością w życiu, bo bez niego nie żyjemy. W Zespole Szkół Zawodowych doceniamy wartości, które są cenne dla naszego życia. Dlatego zachęcamy młodzież do rozsądnego kwestionowania tej definicji. Program pod czujnym okiem pani Moniki Piotrowskiej i pana Pedagoga Ryszarda Czerwińskiego został zrealizowany z wielkim zaangażowaniem na rzecz uczniów.

 

Rozważaliśmy kwestie: Jak Radzić sobie ze stresem, Badania profilaktyczne (BMI, pomiar ciśnienia, spirometria), ,,Twoje życie w Twoich rękach’’ – prezentacja multimedialna, Nie przegraj - ryzykowne zachowania seksualne.

Po przeprowadzonych badaniach każdy uczeń mógł poczęstować się soczkiem i jabłuszkiem aby uzupełnić swoje dzienne zapotrzebowanie na witaminy. O tym, że zdrowie jest najważniejsze nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, ale nie wszyscy wiedzą, jak prawidłowo o nie dbać. Dlatego właśnie te zagadnienia wybrano jako główny temat tegorocznych szkolnych obchodów Światowego Dnia Zdrowia.

 

Z chęcią udzielaliśmy porad jak zdrowo żyć. Niewątpliwie okazana pomoc ze strony p. kierownik Marii Orlikowskiej- Płaczek z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ulicy Hallera pozwoliła na prawidłową realizację założonych celów i umożliwiła ich pełną funkcjonalność. W imieniu uczniów i Grona Pedagogicznego pragniemy podziękować za wsparcie w przeprowadzeniu Badań Profilaktycznych, którymi objęliśmy około 200 uczniów. Stosunek młodzieży do zdrowia jest przerażający . Większość żyje na chipsach i coli, świat przerośnięty używkami nie przedłuża im drogi . Oni jeszcze nie wiedzą co mają do stracenia. Pokładam nadzieję w młodzieży, która dba o jakoś swojego życia i łapie się zdrowszych wariantów- komentuje p. Monika Piotrowska ( Lider projektu zdrowego stylu życia). Miejmy nadzieję, że chętnych, aby zmienić swoje życie na lepsze będzie z każdym dniem przybywać a my jako szkoła i Liderzy projektu ,, Dobra jakość życia’’ służymy pomocą w podjęciu radykalnych kroków na rzecz swojego lepszego życia.

Iwona Sawicka