Podsumowujemy konkursy biblioteczne z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych:
- konkurs literacki
I miejsce – Oliwia Wesołowska 3GM
- konkurs fotograficzny
I miejsce – Katarzyna Formela i Dominika Wojcicka 2s
II miejsce – Oliwier Urban 1dk
III miejsce ex aequo – Kornelia Godowska 1GM i Kacper Osowicki 1se
- konkurs plastyczny
I miejsce – Julia Klamann 1GM
II miejsce – Maciej Prabucki 1EB
wyróżnienie – Kornelia Godowska 1GM
Wkrótce też będzie można obejrzeć nagrodzone prace w czytelni szkolnej.
Przypominamy też, że 19 X odbył się tradycyjny Quiz Biblioteczny.
W tym roku uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi wiedzy biblioteczno – literackiej, wyklejankami poświęconymi literackim Patronom Roku 2021 oraz obrazkowymi kalamburami związanymi z „Baśniami i legendami całego świata”; można było uzyskać dodatkowe punkty za pytania otwarte.
Bezkonkurencyjny okazał się team klasy 2EB – Natalia Milewska i Dominik Suwalski, zdobywając 43 punkty. Gratulacje!!!
W pokonanym polu zostawili 11 drużyn z klas: 3GMg (37 p.), 4GM (27 p.), 1w3 (25 p.), 1EB, 3s, 3mg (po 24 p.), 1GM, 2GM (po 19 p.), 4EB, 2w1 (po 17 p.) i 1dk (13 p.).
GRATULUJEMY!!!
Dziękujemy wszystkim uczennicom i uczniom, którzy wzięli udział w konkursach!
Dyplomy i nagrody wręczone zostaną w najbliższym czasie.
Biblioteka Szkolna
25 października zakończył się kurs "Programowanie i obsługa obrabiarek CNC do metalu".
7 uczniów klasy 3 naszego technikum brało udział w zajęciach z obsługi frezarki CNC w pracowni mechanicznej w KCKU.
W dniu 20.10.2021r. uczniowie klasy 1dk (grupa stolarzy) wraz z opiekunem Panem Dawidem Szmidt udali się w ramach przedmiotów zawodowych do Parku Miejskiego celem zapoznania się z kształtem i morfologiczną budową drzew.
Dnia 22.10.2021r. odbył się w naszej szkole Etap I szkolny ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej organizowanej przez Naczelną Organizację Techniczną w Gdańsku.
Zawody odbyły się w pracowni komputerowej na warsztatach szkolnych KCKU w Starogardzie Gd., a do konkursu zgłosiło się 10 uczniów naszej szkoły: z klasy 3 EBg Patryk Koska, Michał Główczewski, Maksymilian Labuda, Brajan Kromer, z klasy 2 ef Artur Dahm, Miłosz Spica i z klasy 4 EB Dawid Begier, Szymon Kłos, Bartosz Radkowski, Dominik Sulejewski.
Uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte przygotowane przez komitet okręgowy OWT w Gdańsku z wiedzy ogólnotechnicznej branży elektrycznej, elektronicznej, mechanicznej i budowlanej. Nad właściwym przebiegiem zmagań czuwała komisja konkursowa w składzie: pani Daria Sandomierska - Muzioł, pan Adrian Błaszak i pan Dawid Szmidt oraz jako pomoc techniczna pan Mariusz Pawłowski.
Organizatorzy dziękują uczniom za udział w konkursie i obecnie czekają na wyniki, które mogą być przepustką do etapu wojewódzkiego i dać absolwentom miejsce na wybranej uczelni technicznej w Polsce.
Adrian Błaszak
Dnia 20 października 2021 r. odbył się konkurs fryzjerski pt. „ECO MODA NA GŁOWIE”, którego uczestnikami były uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia, uczące się w zawodzie fryzjer.
Technikum elektryczne
patronat sprawuje
Mechanik pojazdów samochodowych
patronat sprawuje
PROJEKT Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH