Aktualności

Dnia 11.01.2024 r. uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanik z klas 4GM i 2BM wzięli udział wraz z opiekunami w wycieczce edukacyjnej do Gdańska zorganizowanej dzięki Fundacji Inspirujące Przykłady.

Na miejscu uczniowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w warsztatach z zakresu kompetencji miękkich, którą przeprowadził Pan Stanisław Borowski, który jest psychologiem biznesu, przedsiębiorcą oraz job coachem. Program skoncentrowany był na rozwijaniu umiejętności niezbędnych nie tylko w życiu szkolnym, ale także w przyszłej karierze zawodowej i społeczności.

Warsztaty okazały się inspirującym doświadczeniem. Uczniowie zyskali nie tylko konkretne umiejętności, ale także zrozumienie, jak te kompetencje wpływają na ich rozwój osobisty i zawodowy.

Po warsztatach nastąpił podział na grupy. Na samym początku grupa I udała się do siedziby Olivia Business Center, gdzie mogła odbyć podróż windą Schindlera na 34 piętro i podziwiać fascynujące widoki Gdańska oraz poznać historię budowy budynku i jego konstrukcję.

Ciekawym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli tych, którzy interesują się historią przemysłu oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie transportu pionowego (windami), było spotkanie z pracownikami firmy Schindler. To jeden z wiodących światowych producentów wind i schodów ruchomych, z bogatą historią i silnym zaangażowaniem w rozwój nowoczesnych technologii. Młodzież mogła dowiedzieć się, jak ważną rolę pełni pracownik w procesie produkcyjnym i działaniach firmy oraz poznać warunki odbywania praktyk zawodowych u przedsiębiorcy. Przedstawiciele Schindler omówili także procedury kontroli jakości i zapewnienia bezpieczeństwa stosowane w firmie.

W tym czasie druga grupa miała okazję odwiedzić przedsiębiorstwo Gdańskie Młyny, jednego z czołowych producentów mąki na polskim rynku. Wizyta ta pozwoliła jej uczestnikom zgłębić tajniki procesu produkcji mąki oraz poznać historię i wartości tej renomowanej firmy. Od początku zwiedzania dało się odczuć rodzinną atmosferę panującą w zakładzie. Gdańskie Młyny są nieodłącznym elementem historii miasta Gdańska i jego długiej tradycji młynarskiej. Firma, założona wiele lat temu, ewoluowała w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby rynku, utrzymując w dzisiejszych czasach równowagę między tradycją a nowoczesnością.

Wyprawa do Gdańska przyniosła wszystkim uczestnikom bardzo wiele wrażeń i inspiracji, które z czasem na pewno zaprocentują. Warto dodać, że to już druga wyjazdowa odsłona współpracy ZSZ z Fundacją Inspirujące Przykłady.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie warsztatów i możliwość poznania kolejnych firm działających na polskim rynku. Pamiętajcie warto zwiedzać, poznawać i się uczyć.